| Colour | Ultra 5 226V, Ultra 7 258V, Core Ultra 5 226V, Ultra 7 256V |
|---|---|
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, HD Audio, Lightweight, Support Stylus |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Co Processor | Integrated Intel Arc Graphics 140V |
| Hard Disk Description | 1TB NVMe M.2 SSD |
| Item Weight | 1380 Grams |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Business |
| Webcam Capability | Yes |
| Automatic Backup Software Included | Office Home 2024, Windows 11 Home |
| Form Factor | Convertible |
| Hard Drive Interface | USB |
| Camera Description | Front |
| Front Photo Sensor Resolution | 5 MP |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Compatible Devices | Keyboards |
| Warranty Type | On Site |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 31.7L x 1.6W x 22.8Th Centimeters |
| Optical Device Type | No Optical Drive |
| Video Output | HDMI |
| Scanner Resolution | 1080p |
| Native Resolution | 2880 x 1800 pixels |
| Display Type | OLED |
| Maximum Display Resolution | 2880 x 1800 |
| Display Technology | OLED |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Maximum Display Brightness | 1100 Nit |
| Network Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Computer Wireless Type | 802.11ax |
| Bluetooth Version | 5.4 |
| Bluetooth support? | Yes |
| Total USB Ports | 3 |
| Hardware Interface | PCI Express x4 |
| Number Of Ports | 6 |
| Total HDMI Port | 1 |
| Processor Type | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Speed | 4.8 |
| Processor Count | 8 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | Core Ultra 7 258V |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Brand Name | Lenovo |
| Country of Origin | China |
| Model Year | 2025 |
| Model Number | 14ILL10 |
| Box Contents | Laptop |
| Manufacturer | Lenovo, One of the below: Hefei Bitland Information Technology Co.,Ltd – No.4088 Jiuxiu Road National Hefei economic & technology development area Hefei Anhui China LCFC(Hefei) Electronics Technology Co., Ltd. – NO.1-3188,YUNGU ROAD, HEFEI EXPORT PROCESSING ZONE. ANHUI PROVINCE,CHINA Tech-Com(Shanghai) Computer Co Ltd – No.6 Ln.58,San-Zhuang Rd., Songjiang EPZ ShangHai, China Wistron InfoComm (Kunshan) Co.Ltd – 168# First Avenue, Kunshan Export Processing Zone, Kunshan, Jiangsu, China Compal information technology (kunshan) CO., LTD. – Address: No. 58, the 1st street, Kunshan Export Processing Zone, Jiangsu, P.R.O.C. CHINA Kunshan Hichain storage Co. Ltd – No. 88 Xinxiang Road Avenue Kunshan CBZ Wujiang Hichain warehousing LTD – No.2088 Pangjin road, Wujiang economic development area, Jiangsu, China |
| UPC | 198156103918 |
| Customer Reviews | 5.0 5.0 out of 5 stars (3) var dpAcrHasRegisteredArcLinkClickAction; P.when('A', 'cf').execute(function(A) { 5.0 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #8,263 in Computers & Accessories (See Top 100 in Computers & Accessories) #14 in 2 in 1 Laptops |
| ASIN | B0F59Z5RDM |
| Importer Contact Information | Lenovo (India) Private Limited, RBD Icon, Level 2, Doddenakundi Village, Marathahalli Outer Ring Road, K. R. Puram Hobli, Bangalore 560037, Karnataka, India |
| Item Type Name | Laptop |
| Manufacturer Contact Information | One of the below: Hefei Bitland Information Technology Co.,Ltd – No.4088 Jiuxiu Road National Hefei economic & technology development area Hefei Anhui China LCFC(Hefei) Electronics Technology Co., Ltd. – NO.1-3188,YUNGU ROAD, HEFEI EXPORT PROCESSING ZONE. ANHUI PROVINCE,CHINA Tech-Com(Shanghai) Computer Co Ltd – No.6 Ln.58,San-Zhuang Rd., Songjiang EPZ ShangHai, China Wistron InfoComm (Kunshan) Co.Ltd – 168# First Avenue, Kunshan Export Processing Zone, Kunshan, Jiangsu, China Compal information technology (kunshan) CO., LTD. – Address: No. 58, the 1st street, Kunshan Export Processing Zone, Jiangsu, P.R.O.C. CHINA Kunshan Hichain storage Co. Ltd – No. 88 Xinxiang Road Avenue Kunshan CBZ Wujiang Hichain warehousing LTD – No.2088 Pangjin road, Wujiang economic development area, Jiangsu, China |
| Packer Contact Information | One of the below: Hefei Bitland Information Technology Co.,Ltd – No.4088 Jiuxiu Road National Hefei economic & technology development area Hefei Anhui China LCFC(Hefei) Electronics Technology Co., Ltd. – NO.1-3188,YUNGU ROAD, HEFEI EXPORT PROCESSING ZONE. ANHUI PROVINCE,CHINA Tech-Com(Shanghai) Computer Co Ltd – No.6 Ln.58,San-Zhuang Rd., Songjiang EPZ ShangHai, China Wistron InfoComm (Kunshan) Co.Ltd – 168# First Avenue, Kunshan Export Processing Zone, Kunshan, Jiangsu, China Compal information technology (kunshan) CO., LTD. – Address: No. 58, the 1st street, Kunshan Export Processing Zone, Jiangsu, P.R.O.C. CHINA Kunshan Hichain storage Co. Ltd – No. 88 Xinxiang Road Avenue Kunshan CBZ Wujiang Hichain warehousing LTD – No.2088 Pangjin road, Wujiang economic development area, Jiangsu, China |
| Unit Count | 1 Count |
| Warranty Description | 1 Year On Site Warranty |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Available Memory Slots | yes |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Memory Speed | 8533 MHz |
| System RAM Type | DDR5 RAM |
| Cache Memory Installed Size | 12 |
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
| Battery Life | 16 Hours |
| Lithium Battery Energy Content | 70 Watt Hours |
| Human Interface Types | Touchscreen, Touchscreen with Stylus Support |
| Keyboard Description | Backlit |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Speaker Description | 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP) |
| Brand | Lenovo |
| Model Name | Yoga 7 2-in-1 |
| Screen Size | 14 |
| Hard Disk Size | 1 TB |
| CPU Model | Intel Core Ultra 7 |
| RAM Memory Installed Size | 32 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Backlit Keyboard, HD Audio, Lightweight, Support Stylus |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Feature | Warranty :- 1 Year Onsite plus 1 Year Accidental Damage Protection and 1 Year Premium Care |
Lenovo Yoga 7 2-in-1 Intel Core Ultra 7 258V,Copilot+ AI PC(32GB RAM/1TB SSD/14(35.5cm) WQXGA+ OLED/47 Tops/Win 11/Office Home 2024/Yoga Pen/1Year ADP/Seashell/1.38Kg),83JQ000NIN Convertible Laptop
₹134,990.00















