| Hard Drive Size | 512 GB |
|---|---|
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Description | Integrated |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 1700 Grams |
| Video Processor | AMD |
| Specific Uses For Product | Business, Multimedia |
| Automatic Backup Software Included | Microsoft Office |
| Graphics Ram Type | VRAM |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 23.6L x 1.9W x 36Th Centimeters |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display Type | LCD |
| Maximum Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Computer Wireless Type | Bluetooth |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Keyboard Description | Backlit |
| Processor Type | Ryzen AI |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Processor Brand | AMD |
| CPU Model Number | AI 5 340 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Brand Name | HP |
| Country of Origin | China |
| Model Year | 2025 |
| Model Number | BL1W8PA |
| Box Contents | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| UPC | 199251205903 |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (2) var dpAcrHasRegisteredArcLinkClickAction; P.when('A', 'cf').execute(function(A) { 4.5 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #61,717 in Computers & Accessories (See Top 100 in Computers & Accessories) #1,878 in Traditional Laptops |
| ASIN | B0F8P4VVGZ |
| Importer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Item Type Name | Laptop |
| Manufacturer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Packer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Unit Count | 1 Count |
| Warranty Description | 1 year manufacturer warranty on the device from the date of purchase. In case of any technical/product related queries, please call 1800-258-7170 or 1860-258-3079 |
| Total USB Ports | 3 |
| Hardware Interface | USB |
| Number Of Ports | 3 |
| Total HDMI Port | 1 |
| Brand | HP |
| Model Name | 15-fn0007AU |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen AI |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Feature | Other Features: Camera: HP True Vision 1080p FHD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones, Keyboard: Full-size, backlit, soft grey keyboard, Audio: Dual speakers, Battery type: 3-cell, 41 Wh Li-ion polymer |
HP OmniBook 3 AMD Ryzen AI 5 340 Next Gen AI Laptop, (16GB DDR5, 512GB SSD), Anti-Glare,15.6”/39.6cm FHD, Win11,Office24, Silver,1.7kg, FHD Camera w/Privacy Shutter, fn0007AU
₹64,000.00

















