| Hard Drive Size | 512 GB |
|---|---|
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating |
| Graphics Description | Dedicated |
| Graphics Co Processor | NVIDIA GeForce RTX 2050 |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 1.9 Kilograms |
| Video Processor | NVIDIA |
| Specific Uses For Product | Business, Gaming, Personal |
| Graphics Ram Type | GDDR6 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 50L x 25W x 6Th Centimeters |
| Scanner Resolution | 1080 |
| Display Type | LED |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Processor Speed | 5 |
| Processor Count | 6 |
| Processor Brand | AMD |
| CPU Model Number | AMD Ryzen™ 5 8645HS processor |
| Brand Name | HP |
| Model Year | 2025 |
| Box Contents | LAPTOP,CHARGES,MANUAL |
| Manufacturer | HP |
| UPC | 198990174044 |
| ASIN | B0FPDD76WM |
| Importer Contact Information | HP India Sales Pvt Ltd No. 24, Kothari Arena, Hosur Main Road, Adugodi Bangalore – 560030 |
| Item Type Name | LAPTOP |
| Packer Contact Information | HP India Sales Pvt Ltd No. 24, Kothari Arena, Hosur Main Road, Adugodi Bangalore – 560030 |
| Warranty Description | onsie |
| Brand | HP |
| Model Name | HP LAPTOP |
| Screen Size | 15.6 |
| Colour | Blue |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Feature | Stylish & Portable: Sleek Performance Blue design, weighing 2.29 kg, combines portability with a modern aesthetic ideal for students, gamers, and professionals on the go. |
HP FB3004AX Laptop – AMD Ryzen 5 8645HS, 15.6″ FHD 144Hz IPS Display, NVIDIA RTX 2050 4GB, 16GB DDR5-5600 RAM, 512GB SSD, Backlit Keyboard, Win 11 Home, 720p HD Camera.
₹61,900.00




