| Colour | Shell white |
|---|---|
| Additional Features | Anti Glare Display |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hardware Interface | USB |
| Item Dimensions | 18.6 x 61.3 x 51.7 Centimeters |
| Item Weight | 6720 Grams |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Memory Slots Available | 1 |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| RAM Type | VRAM |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Ram Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Processor Type | Intel Core Ultra 5 |
| Processor Speed | 4.3 GHz |
| Processor Socket | Socket A |
| CPU Model Speed Maximum | 4.3 GHz |
| Total USB Ports | 5 |
| Human Interface Types | Keyboard, Mouse |
| Brand Name | HP |
| Model Number | cr1027in |
| Box Contents | AIO |
| Processor Brand | Intel |
| Model Year | 2025 |
| CPU Model Number | 125U |
| Country of Origin | China |
| Video Processor | Intel |
| UPC | 198990872766 |
| Customer Reviews | 5.0 5.0 out of 5 stars (2) var dpAcrHasRegisteredArcLinkClickAction; P.when('A', 'cf').execute(function(A) { 5.0 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #7,006 in Computers & Accessories (See Top 100 in Computers & Accessories) #23 in All in One PCs |
| ASIN | B0F9PC5YDN |
| Importer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Item Type Name | Desktop PC |
| Item Height | 51.7 Centimeters |
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Manufacturer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Packer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Unit Count | 1 Pack |
| Warranty Description | 1 year manufacturer warranty on the device from the date of purchase. In case of any technical/product related queries, please call 1800-258-7170 or 1860-258-3079 |
| Display Type | LED |
| Scanner Resolution | 1920 x 1080 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Brand | HP |
| Operating System | Windows 11 Home |
| CPU Model | Intel Core Ultra 5 |
| CPU Speed | 4.3 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Specific Uses For Product | Business |
| Screen Size | 27 Inches |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Model Name | HP Desktop |
| Included Components | AIO |
| Feature | Features: Keyboard: HP 710 White Wireless Keyboard and Mouse Combo, Camera: HP True Vision 1080p FHD IR tilt privacy camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones, Wireless: Realtek RTL8852BE Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.3 wireless card (supporting gigabit data rate), Audio: Dual 5 W speakers |
HP All-in-One, Intel Core Ultra 5 125U (16GB DDR5,1TB SSD) IPS, 300 nits, Anti-Glare, 27inch(68.6cm) FHD, Win11, M365, Office24, Shell White, 6.72kg, FHD IR tilt Camera w/Privacy shuttter, 27-cr1027in
₹72,990.00












