| Colour | Shell white |
|---|---|
| Hard Disk Description | SSD |
| Hardware Interface | USB |
| Item Dimensions | 17.5 x 73 x 52 Centimeters |
| Item Weight | 11900 Grams |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Memory Slots Available | 2 |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Ram Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Processor Type | Ryzen AI |
| Processor Speed | 5 GHz |
| Processor Socket | Socket A |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Total USB Ports | 3 |
| Human Interface Types | Keyboard, Mouse |
| Brand Name | HP |
| Model Number | ct2073in |
| Box Contents | AIO |
| Processor Brand | AMD |
| Model Year | 2025 |
| CPU Model Number | 350 |
| Country of Origin | China |
| Video Processor | AMD |
| UPC | 198990878003 |
| Best Sellers Rank | #98,753 in Computers & Accessories (See Top 100 in Computers & Accessories) #240 in All in One PCs |
| ASIN | B0F8HGQ797 |
| Importer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Item Type Name | Desktop PC |
| Item Height | 52 Centimeters |
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Manufacturer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Packer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Unit Count | 1 Pack |
| Warranty Description | 1 year manufacturer warranty on the device from the date of purchase. In case of any technical/product related queries, please call 1800-258-7170 or 1860-258-3079 |
| Display Type | LED |
| Scanner Resolution | 1920 x 1080 |
| Brand | HP |
| Operating System | Windows 11 Home |
| CPU Model | Ryzen AI |
| CPU Speed | 5 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Specific Uses For Product | Business, Everyday Use |
| Screen Size | 27 Inches |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Model Name | HP Desktop |
| Included Components | AIO |
| Feature | Features: Keyboard: HP 710 White Wireless Keyboard and Mouse Combo, Camera: HP True Vision 1080p FHD IR tilt privacy camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones, Wireless: Realtek RTL8852BE Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.3 wireless card (supporting gigabit data rate), Audio: Dual 5 W speakers |
HP Next Gen AI AIO, AMD Ryzen AI 7 350, 50 Tops,(16GB DDR5,1TB SSD) IPS, 300 nits, Anti-Glare, 27inch(68.6cm) FHD, Win 11, Office24, Shell White, 11.9kg, FHD Camera w/Privacy shuttter, 27-ct2073in
₹92,000.00













