| Colour | Shell white |
|---|---|
| Additional Features | Anti Glare Display |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hardware Interface | USB |
| Item Dimensions | 18.6 x 54.1 x 40.9 Centimeters |
| Item Weight | 5270 Grams |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Style Name | i3 13th Gen |
| Cache Memory Installed Size | 8 GB |
| DriveMemory Storage Capacity | 512 GB |
| Memory Slots Available | 1 |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 3.2 GHz |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Co Processor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Ram Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Screen Size | 24 Inches |
| Maximum Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Type | LED |
| Scanner Resolution | 1920 x 1080 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Human Interface Types | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Wireless, Full-size, QWERTY, Membrane |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Brand Name | HP |
| Model Number | cr0901in |
| Model Name | HP Desktop |
| Box Contents | AIO |
| Processor Brand | Intel |
| Model Year | 2025 |
| CPU Model Number | 1315U |
| Video Processor | Intel |
| UPC | 198990353210 |
| Best Sellers Rank | #34,332 in Computers & Accessories (See Top 100 in Computers & Accessories) #74 in All in One PCs |
| ASIN | B0F9PG7YMM |
| Importer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Item Type Name | Desktop PC |
| Item Height | 40.9 Centimeters |
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Manufacturer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Packer Contact Information | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Unit Count | 1 Pack |
| Warranty Description | 1 year manufacturer warranty on the device from the date of purchase. In case of any technical/product related queries, please call 1800-258-7170 or 1860-258-3079 |
| Processor Type | Intel Core i3 |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Processor Socket | Socket A |
| Processor Count | 1 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.5 GHz |
| Total USB Ports | 5 |
| Network Connectivity Technology | USB |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Brand | HP |
| Operating System | Windows 11 Home |
| CPU Model | Intel Core i3 |
| CPU Speed | 4.5 GHz |
| Cache Size | 8 GB |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Everyday Use |
| Personal computer design type | All in One |
| Feature | Features: Keyboard: HP 510SP White Wireless Keyboard and Mouse Combo, Camera: HP True Vision 1080p FHD IR tilt privacy camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones, Wireless: Realtek RTL8852BE Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.3 wireless card (supporting gigabit data rate), Audio: Dual 5 W speakers |
HP AIO, 13th Gen Intel Core i3-1315U,(8GB DDR4,512GB SSD) 300 nits, Anti-Glare, 23.8inch(60.5cm) FHD, Win11, M365, Office24, Shell White, 5.27kg, FHD IR tilt Camera w/Privacy Shutter, 24-cr0901in
₹44,000.00













